Przejdź do głównej zawartości

Bogu i ludziom niech będą dzięki!

14 grudnia 2025 r.

W dzisiejszą niedzielę, dokładnie 50 lat od pierwszej Mszy św., którą 14 grudnia 1975 r. sprawował ks. biskup ordynariusz Herbert Bednorz, poświęcając nasz kościół, uczestniczyliśmy w Mszy św. dziękczynnej. Odprawił ją ks. arcybiskup metropolita katowicki Andrzej Przybylski, który w powitaniu powiedział, jak ważny dla każdego jest dom, miejsce schronienia i spotkania. Ważne są mury, dach, ściany, ozdoby i sprzęty, ale przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą. Takim szczególnym domem jest  kościół, który też ma ściany, dachy, malowidła, ale przede wszystkim jest miejscem zamieszkania Boga pośród naszych domów. "Przyjmijmy go dzisiaj, ucieszmy się, przypomnijmy sobie tych wszystkich ludzi, którzy przyczynili się do powstania w tym miejscu tego Domu"


14 grudnia 1975r. 

14 grudnia 2025r. 




Msza św. dziękczynna przebiegła w radosnej, chwytającej za serce atmosferze. Wielka w tym zasługa ks. arcybiskupa Andrzeja oraz całej naszej wspólnoty parafialnej z ks. proboszczem Jarosławem na czele. Po Mszy św., przed kościołem można było poczęstować się prawdziwym śląskim kołoczem i zabrać pamiątkową naklejkę.





Nagranie Mszy św. 







Komentarze